PIR9400 PointWatch

 

Czujniki do detekcji gazów węglowodorowych w podczerwieni typu PIR9400 PointWatch wykorzystują technikę badania stopnia pochłaniania promieniowania podczerwonego przez gazy węglowodorowe na ścieżce pomiarowej.
Brak elementów podlegających naturalnemu zużywaniu się, odporność na zatruwanie czynnikami chemicznymi i na długotrwałe oddziaływanie wysokich stężeń gazów skutkuje niezrównanie wysoką trwałością czujnika. W związku z tym nie wymaga on okresowych kalibracji, a producent udziela na niego 5-cio letniej gwarancji.

Ponadto czujnik pracuje stabilniej i szybciej reaguje na gaz niż czujnik katalityczny, a także wykrywa i sygnalizuje usterkę lub brak możliwości detekcji gazu (np. zanieczyszczenie optyki).
Czujnik może współpracować z kartami kontrolerów R8471 w centrali gazowej bądź lokalnie z transmiterem Infiniti U 9500 lub modułem wyjść UD10 jako samodzielny punkt pomiarowy. Może być także włączony w system detekcji zagrożeń Dettronics Eagle Quantum Premier.

PIR9400 PointWatch jest certyfikowany do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem w strefie II 2 G Ex d IIB+H2, zgodnie z ATEX.

09.06.11