Automatyka palnikowa i systemy sterowania

Oferujemy automatykę palnikową i systemy sterowania, w tym urządzenia blokadowe m.in. systemy dozoru płomienia (także: skanery płomienia, fotokomórki, dozory płomienia) firmy FIREYE .
Zapewniamy odpowiedni dobór urządzeń, uruchomienie i optymalizację urządzeń i instalacji.

Oferujemy następujące urządzenia firmy FIREYE:

Sterowniki palnikowe i przekaźniki płomienia - od najprostszych przekaźników typu MBCE i sterowników typu MSeries II do mikroprocesorowych sterowników typu Flame MonitorTM, BurnerLogixTM i NEXUS z możliwością bezpośredniego sterowania ilością paliwa i powietrza oraz trymowania O2, współpracujące z fotokomórkami bez samosprawdzenia UV1A (UV), 48PT2 (IR), czujnikiem jonizacyjnym 69ND1 lub skanerami UV (45UV5-1007) i IR z samosprawdzeniem

Systemy dozoru płomienia dla układów wielopalnikowych, przeznaczone do palników o pracy ciągłej:

  •  rozdzielone: skanery UV typu 45UV5, IR typu 45RM4 oraz przetworniki - wzmacniacze 25SU3-5166 i 25SU3 serii 2000 - o bardzo dużych możliwościach regulacji i wyróżnienia płomienia
  • zintegrowane: od najprostszych - seria 65UV5 Simplicity, do całkowicie mikroprocesorowych serii 85UVF/IRF Phoenix oraz serii 95UV/95IR/95DS Insight - mających niezrównane możliwości wyróżnienia płomienia i przeznaczonych do stosowania  na instalacjach o poziomie nienaruszalności bezpieczeństwa SIL-3

Nowe skanery zintegrowane firmy FIREYE są oparte całkowicie na technologii mikroprocesorowej i specjalnym oprogramowaniu. Pozwalają one na bardzo szybką obróbkę cyfrową sygnału, umożliwiającą skanowanie charakterystyk częstotliwościowych płomienia w czasie rzeczywistym, porównywanie ze wzorcem, automatyczne dostrajanie się skanera oraz wyznaczanie parametrów oceny jakości płomienia. Dzięki komunikacji przez wyjście szeregowe RS, parametry te są dostępne w systemie nadrzędnym - informacje dostępne ze skanerów pozwalają na balansowanie palników.

Najnowszy skaner z serii Insight to skaner UV/IR 95DSS3-1 Insight II o wyjątkowych właściwościach dyskryminacji i komunikacji.
Inny nowy  skaner  105F1  Paragon  łączy możliwości dyskryminacji z pomiarem temperatury płomienia, pozwalając na ocenę jakości spalania.

Systemy dozoru płomienia produkcji firmy FIREYE są najbardziej rozpowszechnionymi systemami w aplikacjach wielopalnikowych w Polsce, zarówno w energetyce i ciepłownictwie jak i w przemyśle rafineryjno-petrochemicznym, chemicznym, celulozowo-papierniczym.

Pobierz broszurę "Systemy dozoru płomienia firmy Fireye"

28.11.11